Inteligentne oświetlenie domu i mieszkania

2023-10-03
Inteligentne oświetlenie domu i mieszkania

Ile razy nie miałeś ochoty, by wstać z wygodnej kanapy tylko po to, by wyłączyć światło w salonie lub sypialni? Pewnie mnóstwo. W takich sytuacjach do głowy przychodziła zapewne myśl "dlaczego nie może ono działać na klaśnięcie dłońmi, tak jak w filmach". Otóż może! Jednak nie za pomocą klaśnięcia, a wygodnej aplikacji zainstalowanej w Twoim telefonie lub smartfonie. Koniec z bezsensownym wstawaniem związanym z zapominalstwem. Zadbanie o komfort Twój i Twojej rodziny może być prostsze niż myślisz. Wystarczy, że zamontujesz inteligentne oświetlenie w domu lub mieszkaniu. Czym ono jest i jakie są zalety tego rozwiązania? Dowiesz się tego, czytając poniższy wpis.

Czym jest inteligentne oświetlenie?

Mianem tym określa się system połączonych lamp, które można swobodnie kontrolować za pomocą zainstalowanej aplikacji w urządzeniu mobilnym. System ten może składać się zarówno z kilkunastu źródeł światła, jak i tylko pojedynczej lampy. Dzięki aplikacji można włączać i wyłączać lampy pojedynczo lub też grupami - wszystko zależy od potrzeb danej chwili. Do stworzenia systemu inteligentnego oświetlenia potrzebne są:

- źródła światła w postaci m.in. kinkietów czy też lamp LED,
- urządzenia sterującego bezprzewodowo oświetleniem,
- dedykowanej aplikacji na urządzenie mobilne.

Inteligentne oświetlenie to pierwszy krok do oszczędności w budżecie domowym

Ceny energii elektrycznej stale rosną, dlatego też wiele osób szuka sposobów na efektywne zarządzanie budżetem domowym. Takie rozwiązania jak zamontowanie oświetlenia w mieszkaniu idealnie przyczyniają się w aspekt oszczędzania. Za pomocą zainstalowanej aplikacji w telefonie oraz kilku kliknięć jest się w stanie wyłączyć wszystkie światła w całym budynku. Oprócz aplikacji istnieją również systemy sterowania głosowego oświetleniem, a także tzw. Czujki, które włączają lub wyłączają lampy w zależności od obecności użytkownika.

Komfort użytkowania to kolejna ważna zaleta inteligentnego oświetlenia

Ludzie uwielbiają ułatwiać sobie każdą wykonywaną czynność. Tak stało się również z włączaniem oraz wyłączaniem oświetlenia. Jeszcze do niedawna jedyną możliwością, by tego dokonać było podejście do włącznika i manualne jego przestawienie. W dzisiejszych czasach nowoczesne lampy LED, kinkiety czy plafony można wyłączyć lub włączyć bez konieczności wstawania niezależnie od miejsca, w którym się przebywa. Wystarczy do tego wspomniana już kilkukrotnie aplikacja. Takie rozwiązanie wpływa na komfort użytkowania domu lub mieszkania.

Inteligentne oświetlenie to także sposób na nieproszonych gości

Dobytek zgromadzony w nieruchomości można chronić na wiele sposobów. Jednym z nich jest zamontowanie w domu lub mieszkaniu systemu inteligentnego oświetlenia. Dzięki niemu jest się w stanie kontrolować włączanie lamp lub żarówek nawet podczas fizycznej nieobecności w budynku. To rozwiązanie może z powodzeniem odstraszyć potencjalnych złodziei przed włamaniem się do domu lub mieszkania, gdyż Ci będą podejrzewać, iż ktoś przebywa w środku. Inteligentne oświetlenie można także używać w celach stworzenia odpowiedniego nastroju czy też zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu najmłodszym.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2023
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel